Skolu olimpiādes Latgales fināls noslēdzies ar viesmīlīgu uzņemšanu

16.04.2018

Latvijas Skolu šaha olimpiādes trešais reģionu fināls Latgalē kopā pulcēja 60 skolēnus no Maltas, Rēzeknes, Tilžas, Daugavpils, Krāslavas, Viļāniem un Verēmu pagasta, no kuriem 1.–3.vietu ieguvēji piedalīsies Latvijas finālā, Rīgā.

Piektdien, 13.aprīlī, Maltas vidusskolas sporta zālē tika aizvadīts Latvijas Skolu šaha olimpiādes Latgales reģiona fināls.
Latgales reģiona finālu ar svinīgo uzrunu atklāja Rēzeknes novada BJSS direktors Aldis Ciukmacis, kurš ļoti viesmīlīgi izrādīja Maltas vidusskolas moderno, daudzfunkcionālo sporta halli un visu sporta kompleksu kopumā, tai skaitā šaha un dambretes klubu, dienesta viesnīcu.

"Maltas vidusskolā šaham ir ļoti labs atbalsts, mums ir savas telpas aprīkotas ar labu tehniku, tai skaitā ir pieejama interaktīvā tāfele, izmantojam to uzdevumu risināšanai, bērnus tas ļoti aizrauj. Interesanti, ka Maltā mums galvenais konkurējošais sporta veids īpaši meitenēm ir futbols, kur pēc 4.klases pāriet gandrīz visas šahistes," stāsta turnīra galvenais tiesnesis un Maltas šaha kluba treneris Anatolijs Jasinskis.

Vissvairāk godalgoto medaļu un tiesības spēlēt Skolu šaha olimpiādes finālā izcīnīja tuvākie kaimiņi no Rēzeknes (5) un Viļāniem (5).

Tiesības piedalīties Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā izcīnīja:
10.–12. klašu grupā meitenēm:
1. Ločmele Rebeka, Tilžas vidusskola, (2 punkti)
2. Irina Čamova, Viļānu vidusskola, (1 punkti)

10.–12. klašu grupā zēniem:
1. Melnis Artūrs, Tilžas vidusskola, (6 punkti)
2. Zakutajevs Vadims, Viļānu vidusskola, (3 punkti)

5.–9. klašu grupā meitenēm:
1. Smirnova Jekaterina, Rēzeknes 3. vidusskola, (5 punkti) – jāatzīmē, ka Jekaterina, 5.-9.klašu grupā spēlējot kopā ar zēniem, ieguva 2.vietu kopvērtējumā.

5.–9. klašu grupā zēniem:
1. Siliņš Juris , Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija, (6,5 punkti)
2. Nazarovs Romans, Rēzeknes 3. vidusskola, (6 punkti)
3. Otzulis Raivis, Rēzeknes 2. vidusskola, (4,5 punkti)

1.–4. klašu grupā meitenēm:
1. Gruznova Kristīne, Maltas vidusskola, (7 punkti)
2. Kuzņecova Jeļizaveta, Viļānu vidusskola, (6 punkti)
3. Samuilova Milena, Viļānu vidusskola, (4 punkti)

1.–4. klašu grupā zēniem:
1. Čakovs Valērijs, Rēzeknes 6. Vidusskola, (6,5 punkti)
2. Jakubsevičus Raimonds, Daugavpils Krievu licejs, (6 punkti)
3. Sondors Vjačeslavs, Viļānu vidusskola, (5 punkti)

Bērniem pēc spēlēm tika skaistas piemiņas veltes, loģisko domāšanu attīstoši kāršu komplekti, veselīgas un uzturvielām bagātīgas brokastu pārslas, saldumi no "Karameļu darbnīcas" un, protams, ļoti skaistas medaļas godalgotajām vietām, kā arī visiem dalībniekiem treneriem, tiesnešiem.

Treneriem, kuri bērniem māca pirmos soļus šaha pasaulē organizatori uzdāvināja aprīlī iznākušo Jāna Elvesta grāmatu un darba burtnīcu "Šaha ģimnāzija".

Kad lielās cīņas par vietām uz Latvijas finālu bija beigušās, bērniem tika piedāvāta vienreizēja iespēja piedalīties simultānspēlē pret Latvijas 2017.gada sieviešu čempioni šahā Lindu Krūmiņu un Latvijas 2012.gada čempionu šahā vīriešiem, spēcīgu Latvijas lielmeistaru, rēzeknieti – Ilmāru Starostītu. Šāda iespēja tika 30 sacensību dalībniekiem un speciālai viešņai rēzeknietei Annai Kazmerikai, kura ļoti vēlējās izmantot iespēju un uzspēlēt ar Latvijas čempioni, jāpiezīmē un jāuzslavē Annas ļoti rūpīgā attieksme pret šaha spēli, jo viņa pierakstīja partiju un droši noturēja neizšķirtu.

Vienlaicīgajā spēlē pie 16 galdiņiem pret Lindu kopā trim bērniem izdevās noturēt vienādu figūru materiālu un vienoties ar Latvijas sieviešu čempioni par neizšķirtu, ar lielmeistaru Ilmāru tikai vienam tika šāda laime – neizšķirts ar lielmeistaru. Visi bērni tika pie Transporta sakaru institūta dāvātajiem Yo-yo un bērniem, kuri noturēja neizšķirtus papildus tika uzdāvināti "Brain games" loģisko kāršu spēļu komplekti un visam klāt sirsnīgs rokas spiediens no Latvijas čempioniem un personīgi parakstīts diploms ar autogrāfu.

Organizatori sveic veiksmīgos finālistus, vēl veiksmi un izturību lielajā Latvijas finālā, kas 15. maijā notiks Rīgā, Juglas vidusskolā, kā arī saka paldies par balvām atbalstītājiem: Transporta un sakaru institūtam, "MILZU", "Brain Games".

Nellija Maklakova, Latvijas Skolu šaha olimpiādes koordinatore