126 jaunie šahisti sākuši cīņas par Latvijas čempionu tituliem

12.03.2018

76 meitenes Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā un 50 zēni Rīgas Šaha skolā pirmdien uzsākuši cīņas Latvijas jauniešu čempionātā. Meitenes sacenšas sešās vecuma grupās no U-8 līdz U-18, bet zēni spēlē piecās no tām, jo fināls jaunākajā no vecuma grupām (U-8) tika aizvadīts jau janvārī.

Zēni visās vecuma finālgrupās sacenšas pa desmit dalībniekiem. Līdz 16.martam ieskaitot viņi aizvadīs deviņas partijas jeb izspēlēs vienu apli. Salīdzinot ar pagājušo gadu, nepiedalās divi no sešiem čempioniem. Dmitrijs Tokranovs, kas pērn uzvarēja U-18, no jaunieša vecuma ir izaudzis, bet U-14 čempions Grigorijs Morozli slimo. Rihards Bekasovs centīsies atkārtot panākumu U-16 grupā, Kristaps Zass un Pāvels Sokolovskis šogad ir vienā U-12 turnīrā, bet pērnā gada U-8 čempions Miķelis Vingris spēlē jau nākamajā vecuma grupā.

Meitenēm katrā grupā ir dažāds dalībnieču skaits, jo atlases turnīri netiek rīkoti. Visvairāk ir U-12 grupā - 19 dalībnieces, bet vismazāk, kā jau ierasts, vecākajā grupā – sešas. Tas tomēr ir vairāk nekā pērn, kad sacentās četras. Dažāds dalībnieču skaits šoreiz nosaka arī izspēles kārtību. U-14 un U-18 ir apļa princips, bet pārējās grupās – Šveices sistēma.

No sešām pagājušā gada čempionēm nespēlē tikai Dana Vambūte. Toties ierindā ir šobrīd titulētākā Latvijas jaunatnes šaha pārstāve Elizabete Limanovska, kas par čempioni kļuvusi jau pēdējos četrus čempionātus pēc kārtas, arī pērn U-18. Pagājušā gada U-14 uzvarētāja Ramona Golsta šogad spēlēs U-16, bet viņas dvīņumāsa Madara Golsta ar organizatoru labvēlību šo vecumu ir "pārlēkusi" un cīnās U-18 kategorijā.

Pārējās trīs pērnā gada uzvarētājas savās vecuma grupās – Anna Krista Kipļuka, Agnesa Stepania Ter-Avetisjana, Marijas Krasiļņikova – arī pārgājušas "līmeni" augstāk, tādēļ cīņas solās būt visai spraigas.

Atgādināsim, ka bez tituliem šajā turnīrā tiek dalītas ceļazīmes uz Eiropas un pasaules jauniešu čempionātiem. Tā kā kontinenta galvenais turnīrs notiks augustā Rīgā, tad daudzus no mūsu jaunajiem šahistiem būs iespēja ieraudzīt arī tur.