No maija līdz jūlijam notiks Baltijas zonālā turnīra visi trīs posmi

09.02.2018
Gluži kā pērn, arī šogad Latvijas posms notiks Liepājā, viesnīcā "Amrita".

Noslēdzoties norises datumu un vietu saskaņošanai starp Latvijas, Lietuvas un Igaunijas šaha federācijām, kļuvuši zināmi visu trīs Baltijas zonālo turnīru posmu laiki un pilsētas. Tie notiks jau šā gada maijā, jūnijā un jūlijā, Baltijas vadošajiem šahistiem nodrošinot spraigu vasaru.

Pirmais posms no 14. līdz 20.maijam notiks Tallinā, Keresa mājā. Otrais paredzēts Palangā, viesnīcā "Vanagupe" no 14. līdz 20.jūnijam, bet noslēdzošais posms aizritēs Liepājā, viesnīcā "Amrita" no 9. līdz 15.jūlijam.

Visi galvenie Baltijas zonālā turnīra, kas reizē ir arī Kirsana Iļumžinova kausa izcīņa, norises principi ir atstāti kā iepriekšējā reizē. Tajos piedalīsies 24 šahisti, pa astoņiem no katras valsts, un tiks aizvadītas deviņas klasiskā šaha kārtas. Katra posma balvu fonds ir 10 000 eiro, no kuriem uzvarētājs saņems 2500, bet 12.vietas ieguvējs – 200 eiro.

Atkarībā no izcīnītās vietas, dalībnieki saņems no 2 līdz 20 punktiem. Tas šahists, kuram būs vislielākā punktu summa triju posmu kopvērtējumā, iegūs ceļazīmi uz 2019.gada Pasaules kausa izcīņu.

Detalizēta informācija nolikumā.