Liepājā uzvar Ivars Bērziņš, Olainē – Jurijs Agafonovs

21.01.2018
No kreisās: Jānis Isakovs, Ivars Bērziņš, Artūrs Feldmanis.

Sestdien un svētdien Liepājā aizvadīts pirmais no četriem 2018.gada Latvijas vīriešu čempionāta reģionālajiem atlases turnīriem. Septiņās ātrā šaha (40 minūtes plus 15 sekundes) kārtās iegūstot 6,5 punktus, par uzvarētāju kļuva Ivars Bērziņš (2258).

Mājiniekiem pievienojoties kuldīdzniekam Artūram Feldmanim (1862) un ventspilniekiem Jānim Isakovam (1809) un Vjačeslavam Verņukam (1720), turnīrs Liepājā kopumā pulcēja 16 dalībniekus.

Galvenais reitingfavorīts liepājnieks Bērziņš sāka ar četrām uzvarām, sekoja neizšķirts pret Feldmani, un pēc tam vēl divas uzvaras. Par pirmās vietas ieguvēju turnīras gaitā intrigas faktiski nebija, toties pārējo vadošo vietu liktenis izšķīrās pēdējā kārtā. Uzvarot Vitāliju Daškeviču (2027), otro pozīciju ar 5,5 nodrošināja Isakovs, savukārts goda pjedestālu ar 5 punktiem noslēdza Feldmanis.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Ivars Bērziņš, kurš izcīnīja ceļazīmi uz Latvijas čempionāta finālu, pauda, ko šagad tajā noteikti startēs. Fināls, ka zināms, sāksies aprīļa beigās Rīgā.

Savukārt Olainē aizvadīts ātrā šaha turnīru sērijas pirmais posms, kurā spēkiem mērojās 38 dalībnieki. Astoņās kārtās 7 punktus izcīnīja Jurijs Agafonovs (2118), ieņemot pirmo vietu. Aiz viņa palika Jānis Birģelis (1899) un Uldis Melderis (1936).

Senioru balva tika Valērijam Zujevam (1777), dāmas – WFM Līgai Ungurei (1897), jaunieša – Emīls Tabors (1584), bet labākā olainieša godalgu saņēma Antons Soboļevs (1674).