Šahistus aicina uz starptautiskām risināšanas sacensībām

12.01.2018

Svētdien, 28.janvārī, visā pasaulē vienlaicīgi notiks 14. Starptautiskās Risināšanas sacensības (14th International Solving Contest – ISC), ko organizē Pasaules Šaha kompozīcijas federācija (WFCC). Latvijas Problēmšaha biedrība jau otro gadu organizē ISC arī Latvijā.

Sacensības ir iedalītas šādās kategorijās:
● 1. kategorija (sarežģītie uzdevumi!), kurā varēs iegūt reitinga punktus: divas kārtas, katrā no kurām būs divvilcis (#2), trīsvilcis (#3), daudzvilcis (#n), etīde, palīgmats (h#), un pašmats (s#). Šajā kategorijā piedalīties var jebkurš, bet domātā risinātājiem ar pieredzi.
● 2. kategorija, ar vienkāršākiem uzdevumiem: divas kārtas, katrā no kurām būs divi #2, pa vienam #3, #n, etīde, un vienā no kārtām būs viens h#, un otrā viens s#. Kategorija ir risinātājiem ar reitingu mazāku par 1700, vai bez reitinga.
● 3. kategorija ir junioru kategorija, dzimušajiem pēc 31.12.2004: vienā kārta ar sešām ortodoksālajiem uzdevumiem, piemēram, četri #2, viens #3 un etīde.

Sacensību formāts:
1. un 2. kategorijai sacensību sākums ir pulksten 12.00; divas kārtas 2 stundas katra; 30 minūtes starpbrīdis pēc 1.kārtas.
3. kategorijai sākums ir 14:30; viena kārta 2 stundas.
Sacensības beidzas pulksten 16.30. Vietējie rezultāti tiks paziņoti ap pulksten 17 pēc kafijas pauzes.

Starptautiskie rezultāti tiks paziņoti pēc mēneša. Tiesnieši: Axel Steinbrink (Vācija), Luc Palmans (Beļģija).

Visi šahisti laipni aicināti izmēģināt sevi šaha uzdevumu risināšanā!
Lūdzam pieteikties sacensībām līdz 18.01.2018, rakstot Jūlijai Visockai, 14.ISC kontrolierei Latvijā, uz: julia.vysotska@gmail.com.
Sacensības notiks Rīgā, izvēlētās viesnīcas konferenču zālē (atkarīgi no dalībnieku skaita), par ko visi dalībnieki tiks informēti 20.–22.janvārī.

Jūlija Visocka