Latvijas šahisti sākuši cīņas Katovicē

15.12.2017

Piektdien Katovicē ar blica sacensībām sākās Eiropas čempionāts ātrspelē un ātrajā šahā. Ar pussimt dalībniekiem Latvija ir trešā pārstāvētāk valsts šajos šaha svētkos. Vairāk nekā tūkstoš cilvēku lielajā turnīrā Latviju apsteidz tikai mājiniece Polija un tās kaimiņvalsts Čehija.

Liela daļa Latvijas šaha spēlētāju Katovicē ieradās ceturtdienas vakarā ar autobusu no Rīgas. Tajā pārsvarā bija Rīgas šaha skolas audzēkņi, taču arī trīs lielmeistari - Arturs Neikšāns, Normunds Miezis un Ņikita Meškovs. Daļa aptuveni tūkstoš kilometru tālo ceļu no Latvijas uz Polijas dienvidpilsētu Katovici mēroja ar automašīnām, vēl kāds, piemēram, viens no favorītiem, mūsu lielmeistars Igors Kovaļenko, lidoja no Rīgas ar pārsēšanos Varšavā. Pavisam netāls ceļš bija GM Tomam Kantānam, kurš ar savu dzīvesbiedri Annu Kantāni atbrauca no kaimiņpilsētas Vroclavas. Kantāne, starp citu, izvēlēta kā viena no šī turnīra spēļu tiešraides komentētājām, pie kam angļu valodā.

Sacensības notiek plašā un gaišā sporta centrā "Spodek", kur, atšķirībā no citiem turnīriem, ir daudz vietas gan dalībniekiem, gan līdzbraucējiem, gan bērnu vecākiem, kuri ieņēmuši vietas tribīnes apkārt. Blics notiek piektdien, savukārt pēc tam divas dienas rapids.

Paralēli Eiropas čempionātam notiek arī Ginesa rekorda pārsniegšanas mēģinājums. Tajā divi poļu šahisti Jaceks Gajevskis un Vojceks Varuga cenšas šahu spēlēt 50 stundas no vietas. Kas viņiem sanāks, redzēsim svētdien vakarā.

Eiropas čempionāta oficiālā mājaslapa katowice2017.eu, bet blica rezultāti apskatāmi šeit.