Jaunajiem šahistiem Brazīlijā – 4 un 4,5 punkti no 11

01.09.2017
Sacensību norises vieta "Golden Park Hotel Poços de Caldas"

Brazīlijā aizvadīts pasaules čempionāts kadetiem vecuma grupās U-8, U-10 un U-12, kurā Latviju pārstāvēji pieci jaunie šahistu. Punktu skaita ziņā mūsējie parādīju vienādu sniegumu, iegūstot 4 un 4,5 punktus no 11 un ierindojoties turnīra tabula otrajā pusē.

Zaudējot pēdējos piecas partijas pēc kārtas, labāko vietu no mūsu valsts pārstāvjiem ieņēma Marija Krasiļņikova, kura U-8 meiteņu grupā ar 4 punktiem ierindojās 39.pozīcijā 50 vienaudžu konkurencē. Pēc sestās kārtas ar šiem 4 punktiem viņa atradās augstajā 13.vietā.

Pa 4,5 punktiem noslēgumā ieguva Pāvels Sokolovskis (1234) U-10 grupā zēniem, kas viņam deva 62.vietu no 87, un Anna Krista Kipļuka (1204), kura, uzvarot pēdējās divas partijas, U-12 meiteņu grupā (58 dalībnieces) finišēja 44.pozīcijā.

Pa 4 punktiem vēl guva Ieva Valeina U-10 meiteņu grupā un Artjoms Vissarionovs (1429) U-12 zēniem, kas viņiem deva attiecīgi 45. (no 56) un 79. (no 90) vietu.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Pēdējos gados pasaules čempionātos šajās vecuma grupās punktu skaita ziņā sekmīgākā bija Madara Golsta, kas 2013.gadā izcīnīja 7 punktus un ieņēma 23.vietu U-10 vecuma grupā. Zēniem pērn Daniils Horobrijs U-12 grupā ar 6 punktiem palika 58. pozīcijā.

Jau ziņots, ka pasaules čempionāts šogad ir sadalīts divās Dienvidamerikas valstīs. U-14, U-16 un U-18 grupa sacentīsies Urugvajā no 17. līdz 26.septembrim. Uz turieni brauks deviņi šahisti, no kuriem starta rangā savās grupās visaugstāk ir Elizabete Limanovska (2056) un Madara Golsta (1777).

Pirms tam (5.–14.septembris) Rumānijas kūrortpilsētā Mamaijā notiks Eiropas čempionāts, kurā spēlēs visas vecuma grupas.