"RTU Open 2017" uzvar Ukrainas lielmeistars Vladimirs Oņiščuks

14.08.2017
Foto - LETA

Ziemeļeiropā lielākajā šaha festivālā "RTU Open 2017" par uzvarētāju kļuvis Ukrainas lielmeistars Vladimirs Oņiščuks, otro vietu izcīnīja starptautiskais meistars no Ukrainas Sergejs Pavlovs, savukārt Izraēlas pārstāvis Tamirs Nabatijs ierindojās trešajā vietā.

Festivālā kopumā piedalījās 655 šahisti, un tas noslēdzās svētdien, 13. augustā.

"Galvenajiem favorītiem turnīrs nebija veiksmīgs, jo pirmajā desmitniekā iekļuva tikai viens no pirmā sešinieka pēc reitinga," saka "RTU Open 2017" festivāla organizētājs, RTU Sporta centra direktors Egons Lavendelis.

No Latvijas pārstāvjiem pirmajā piecpadsmitniekā šaha festivāla galvenajā jeb A turnīrā iekļuva pagājušā gada trešās vietas ieguvējs Arturs Neikšāns.

"Baltic Law Offices" amatieru jeb B turnīrā nepārspēti palika trīs Baltkrievijas šahisti – Natālija Popova (Natalija Popova), aiz viņas ierindojās Ivans Žuks (Ivan Zhuk) un Volha Malatsilava (Volha Malatsilava).

No 10. līdz 13. augustam norisinājās vēl trīs amatieru turnīri. Reitinga grupā līdz 2200 (C turnīrs) dubultuzvaru izcīnīja divi Krievijas šahisti Valentīns Vlasovs un Pāvels Šašnevs, savukārt trešajā vietā ierindojās Nīderlandes pārstāvis Edvīns van Dongens. Reitinga grupā līdz 1800 (D turnīrs) uzvaras laurus plūca Latvijas pārstāvis Valērijs Rižihs, otro vietu ieguva Lielbritānijas pārstāvis Lūks Barons, savukārt trešajā vietā ierindojās Latvijas pārstāvis Daniels Bogorods. Īpaši amatieriem pielāgotajā E turnīrā, kas šogad notika pirmo reizi, uzvarēja Izraēlas pārstāvis Gabriels Ionas, savukārt otro un trešo vietu ieņēma divi Latvijas pārstāvji – Maksims Andrjušins un Jurģis Jurksta.

Festivāls noslēdzās ar ātrspēles turnīru, kurā uzvarēja Amerikas Savienoto Valstu pārstāvis Endrjū Tangs. Šis turnīrs pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu – 277 šaha spēles entuziastus.

Festivālu  organizē RTU un Latvijas Šaha federācija. Atbalsta – RTU, Starptautisko izstāžu centrs Ķīpsalā, "Baltic Law Offices", Rīgas dome, "Riga Islande Hotel".