"Liepājas rokāde" atgriezusies Latviešu biedrības namā

03.08.2017

Astoņu valstu 130 dažāda vecuma un dzimuma šahisti ceturtdien piepildīja Liepājas Latviešu biedribas nama lielo zāli, lai sāktu cīņas festivālā "Liepājas rokāde", kas notiek 24. reizi.

Kā lēš festivāla galvenais organizators Āris Ozoliņš, kopā ar gaidāmajām blica un komandu sacensībām kopumā "Liepājas rokādē" varētu piedalīties aptuveni pusotrs simts šahistu, kas to ierindo starp lielākajiem līdzīgiem pasākumiem  Baltijas valstīs.

Ceturtdien sākās "Open" turnīrs, kura četri labākie iegūs tiesības spēlēt Superturnīrā, kas sāksies sestdien. Starp favorītiem minami Krievijas lielmeistari Maksims Čigajevs (2631) un Daniils Linčevskis (2609), baltkrievs Vladislavs Kovaļovs (2571), igaunis Melis Kaneps (2515) un mūsu starptautiskais meistars Ņikita Meškovs (2502). Pēc ilgāka pārtraukuma Liepājā spēlē arī pasaules sieviešu Top 10 pārstāve Viktorija Čmilīte (2451), kurai konkurenci sastādīs arī mūsu lielmeistare Laura Rogule (2344), kā arī ASV pārstāvošā IM Anna Zatonskiha (2418).

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit,  savukārt nolikums ar visiem turnīriem un starta laikiem apskatāms šeit, savukārt pirmo četru galdiņu tiešraides šeit.

Gluži kā pērn, arī šogad balvu fonds ir 7000 eiro, par kuriem jāpateicas Liepājas domei, SEZ, "Tolmetam", "Tonus Elast", "Elektronam&K" un "Terrabaltam". Nākamgad "Liepājas rokāde" svinēs savu ceturtdaļgadsimta jubileju, tad pasākums paredzēts vēl vērienīgāks.