Latvijas šahistiem panākumi jubilejas festivālā Panevēžā

11.07.2017
Pirmais no kreisās - Ojārs Pētersons.

Lietuvas pilsētā Panevēžā aizvadīts jau trīsdesmitais starptautiskais šaha festivāls "Panevezys Open 2017", kurā bez mājiniekiem piedalījās vēl septiņu valstu sportisti, arī Latvijas. Kopumā tika aizvadīti septiņi dažādi turnīri, no ātrspēles līdz klasiskai laika kontrolei.

GM normas turnīrā mūsējie nepiedalījās, bet nākamajā pēc līmeņa "Master Open" FM Dmitrijs Tokranovs (2325) ar 6 punktiem no 9 dalīja 2.-6.vietu, tomēr pēc papildrādītājiem palika piektais. Ar 4,5 punktiem no 11. līdz 14.vietai ierindojās Aivars Stašāns (2117), Rihards Bekasovs (2000) un Fjodors Poļakovs (2120). Visi četru mūsu šahisti palielināja savu FIDE reitingu.

Arī klasiskās kontroles "Open B" otro vietu izcīnīja Ojārs Pētersons (1699), kurš izšķirošajā partijā apspēlēja Madaru Golstu (1675). Tas gan netraucēja Madarai savu reitingu palielināt uzreiz par 102 punktiem un ieņemt ceturto vietu. Viņas māsa Ramona Golsta (1615) savam reitingam pielika 85 punktus.

Bērnu turnīrā "Open C" otrais palika Arturs Aizstrauts, savukārt divos blicos labākie no mūsējiem bija FM Verners Putka (2365) un FM Dmitrijs Tokranovs (2307), abiem paliekot blakus goda pjedestālam.

Visi turnīri, dalībnieki un ieņemtās vietas apskatāmi šeit.