Aizvadītas trīs mēnešus ilgās Grobiņas skolēnu sacensības

21.06.2017

Skolu svinīgajos pasākumos notika Grobiņas sākumskolas un Grobiņas ģimnāzijas 2017.gada šaha čempionātu uzvarētāju apbalvošana.1.–2.klašu čempionātā piedalījās 14 šahisti, bet 3.–12.klašu turnīrā 16 dalībnieki.

 Abi čempionāti par godu Grobiņas 322.dzimšanas dienai sākās februāra beigās un finišēja 17.maijā. Prieks, ka trīs mēnešu ilgo šaha maratonu izturēja visi šahisti, neviens no turnīra neizstājās. Vairāki šaha pulciņa dalībnieki, kas čakli nāca uz nodarbībām pirmajā pusgadā, turnīrā nepiedalījās, jo trešdienās, kad notika spēļu kārtas, bija citas aktivitātes.  Trīs mēnešus katru trešdienu notika spēles. Apdomas laiks katram spēlētājam uz partiju bija 20 minūtes. Divi neiespējami gājieni – spēle zaudēta. Salīdzinot ar iepriekšējo mācību gadu, ļoti augušas ir spēlētāju šaha spēles prasmes. Čempionāti bija ļoti interesanti, jo līdz pat pēdējai kārtai uz medaļām kandidēja seši šahisti. Meitenes un zēni cīnījās vienā turnīrā. 3.–12.klašu čempionātā par  3.vietas medaļu , sakarā ar to, ka ar vienādu punktu skaitu finišēja divi šahisti  – Kristians Kulpe un Valsts Kālis, notika pārspēle. Finišā spēcīgāks bija Valts Kālis, kas arī izcīnīja 3.vietu.

Savukārt 1.–2.klašu turnīrā ļoti ilgu laiku kopvērtējumā līdere bija meitene – Lauma Ekšteina, kurai izdevās  uzvarēt arī 1.vietas ieguvēju Ē.Apenīti. Tikai finišā zēni viņu apsteidza.

Abos čempionātos 1.– 6.vietai  diplomi, pirmajam trijniekam skaistas medaļas, bet visiem dalībniekiem tika pateicības raksti. Šogad jaunums bija ar Grobiņas uzņēmēju atbalstu speciāli šiem čempionātiem par godu izgatavotie 1.vietas uzvarētāju krekliņi. Krekliņiem uz muguras – Grobiņa, bet priekšpusē Lielaiskais Šahists 2017 un uzvarētāja vārds. Šahisti bija ļoti priecīgi un pagodināti par šiem krekliņiem. Perspektīvā startējot sacensībās un pārstāvot Grobiņu, viņi varēs vilkt savu krekliņu.

Grobiņas sākumskolas 1.–2.klašu šaha čempionāta uzvarētāji:
LAUMAI  EKŠTEINAI   1.vieta meitenēm
LINDAI PUDIŅAI  2.vieta meitenēm
EVELĪNAI MARKUS–NARVILAI  3.vieta meitenēm
LĪVAI BARDULEI 4.vieta meitenēm

ĒRIKAM APENĪTIM 1.vieta zēniem
EDUARDAM VĀRNAM 2.vieta zēniem
MADARAM PODNIEKAM  3.vieta zēniem
TOMAM PULKSTENAM 4.vieta zēniem
ALEKSANDRAM RUPERTAM  5.vieta zēniem
KRISTAPAM EGLĪTIM   6.vieta zēniem

PATEICĪBAS RAKSTI:
GUSTAVAM CIEMESAM
KLĀVAM CĪRULIM
JONATANAM KULPEM
TĀLRĪTAM PUJĒNAM

Grobiņas sākumskolas un Grobiņas ģimnāzijas 3.–12.klašu 2017.gada ŠAHA ČEMPIONĀTA uzvarētāji:
EVIJAI BRIKMANEI 1.vieta meitenēm un kopvērtējumā
REBEKAI BRIKŠĶEI  2.vieta meitenēm
ANNAI LINIŅAI 3.vieta meitenēm
MARKUSAM APENĪTIM 1.vieta zēniem
EMĪLAM ROLAVAM 2.vieta zēniem
VALTAM KĀLIM 3.vieta zēniem
KRISTIANAM KULPEM 4.vieta zēniem
VALDIM VOLGEMUTAM 5.vieta zēniem
RIČARDAM  KRAUKLIM 6.vieta zēniem

PATEICĪBAS RAKSTI:
EDGARAM BRIKŠĶIM
ROBERTAM ČERŅAVSKIM
KRISTIĀNAM KALNIŅAM
EDIJAM KLIEVĒNAM
IVARAM RITENIM
VIESTURAM TRUMARAM
KĀRLIM ŪTRUPAM

Grobiņas sākumskolas un Grobiņas ģimnāzijas šaha pulciņa vadītāja RUDĪTE BĒRZIŅA