Pēc septītās kārtas Kovaļenko augstajā trešajā vietā

06.06.2017

Latvijas šaha lielmeistars Igors Kovaļenko pēc otrdien Minskā notiekošā Eiropas čempionāta septītās kārtas, kurā viņš cīnījās neizšķirti, kopvērtējumā noslīdējis uz trešo vietu, ziņo aģentūra LETA.

Kovaļenko, kurš pērn Eiropas čempionātā Kosovā palika otrais un šogad turnīrā izlikts ar 34.numuru, otrdien spēlējot ar baltajām figūrām cīnījās neizšķirti ar Krievijas šahistu Maksimu Matlakovu, kuram turnīrā ir piektais numurs.

Pēc sestās kārtas Kovaļenko dalīja pirmo vietu, taču tagad ir trešais, no diviem līderiem atpaliekot par puspunktu.

Neizšķirti otrdien spēlēja arī lielmeistars Artūrs Neikšāns, kurš slēdza mierizlīgumu ar turnīra trešo numuru Dmitriju Jakovenko no Krievijas, bet Ņikita Meškovs, kurš šajā turnīrā var izpildīt trešo lielmeistara normu, bet sacensībās ir izlikts ar 166.numuru, punktu dalīja uz pusēm ar Vladislavu Saveļjevu no Krievijas, kuram ir 258.numurs.

Tikmēr neveiksmi piedzīvoja starptautiskās klases meistars Toms Kantāns, kuram turnīrā ir 189.numurs, kur atzina ar otro numuru izliktā Krievijas šahista Dmitrija Andreikina pārākumu.

Četras kārtas pirms čempionāta beigām kopvērtējumā vadībā ar sešiem punktiem atrodas divi šahisti, bet pēc papildu rādītājiem līderis ir spānis Davids Antons Giharro, bet otrais ir brits Deivids Hovels.

Tikmēr 11 dalībniekiem, arī Kovaļenko ir pa 5,5 punktiem, bet Latvijas lielmeistars pēc papildus rādītājiem šajā kompānijā atrodas visaugstāk.

Piektais ir Latvijā dzimušais, bet Vāciju pārstāvošais Daniels Fridmans, savukārt 21.vietu ar pieciem punktiem ieņem Latvijā dzimušais Arkādijs Naidičs, kurš kopš 2015.gada pārstāv Azerbaidžānu, lai arī pirms tam bija Vāciju pārstāvošs lielmeistars

Kantāns ar 4,5 punktiem atrodas 55.pozīcijā, Neikšāns ar tikpat punktiem ir deviņas vietas zemāk, bet Meškovs ar 3,5 punktiem atrodams 209.vietā.

Sacensībām, kurās tiks aizvadītas 11 kārtas, pieteikušies 397 dalībnieki no 38 valstīm.

Turnīra balvu fonds ir 100 000 eiro, no kuriem uzvarētājam tiks 20 000 eiro. Kovaļenko pērn Eiropas čempionātā Kosovā palika otrais, 11 kārtās nopelnot 8,5 punktus.

Pēc sacensību noslēguma rezultātiem 22 labākie spēlētāji iegūs tiesības piedalīties nākamajā Pasaules kausa izcīņā, kas ir viens no pasaules čempionāta atlases cikla turnīriem.

Latvijas sportisti Eiropas čempionātā šahā vīriešiem piedalās reti, jo pēdējo deviņu gadu laikā šis ir tikai trešais gadījums, kad kāds šajās sacensībās aizstāv valsts godu. 2014.gadā šajā turnīrā, kas toreiz notika Armēnijā, arī piedalījās Kovaļenko, kurš ieņēma 147.vietu.

Savukārt pavasarī Eiropas čempionāts dāmām notika Rīgā, kurā triumfēja Gruzijas šahiste Nana Dzagnidze, kamēr no mājiniecēm labākā bija Ilze Bērziņa, kura ieņēma 69.vietu.