Latvijas Šaha federācija aicina uz preses konferenci par Eiropas čempionātu

06.04.2017

Latvijas Šaha federācija (LŠF) aicina žurnālistus uz preses konferenci par Eiropas čempionātu sievietēm. Preses konference sāksies pirmdien, 10.aprīlī, pulksten 16.15 viesnīcas "Radisson Blu Latvija" zālē "Lambda", savukārt čempionāta svinīgā atklāšana paredzēta tajā pašā dienā pulksten 19.

Preses konferencē piedalīsies turnīra galvenais tiesnesis, Eiropas Šaha savienības (ECU) tiesnešu padomes priekšsēdētājs Ašots Vardapetjans (Armēnija), LŠF prezidents, ECU auditors un Starptautiskās Šaha federācijas Baltijas zonas prezidents Āris Ozoliņš, turnira direktors Egons Lavendelis un šaha lielmeistare, Latvijas finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Organizatori informē, ka čempionāta laikā žurnālistiem būs iespēja ienākt zālē jebkurā laikā, piesakoties turnīra sekretariātā un uzrādot preses
karti.

Kā zināms, 18. Eiropas čempionāts klasiskajā šahā sievietēm notiks no 10. līdz 22.aprīlim viesnīcas "Radisson Blu Hotel Latvija" konferenču zālē "Omega". Tas ir nozīmīgākais šaha turnīrs mūsu valstī kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas.

No 11. līdz 22.aprīlim tiks aizvadītas vienpadsmit spēļu kārtas ar vienīgo brīvdienu 18.aprīlī. Visas dienas partijas sāksies pulksten 15, bet 22.aprīlī sākums ir pulksten 11, savukārt svinīgā apbalvošanas ceremonija paredzēta pulksten 20.

Latvijas Šaha federācijas (sadarbībā ar Eiropas Šaha savienību) organizētajam turnīram, kura balvu fonds ir 75 000 eiro, pieteicies spēcīgākais dalībnieču sastāvs pēdējo 20 gadu laikā. Kopā reģistrējušās 145 spēlētājas no 32 valstīm. Viss sastāvs apskatāms šeit.

Eiropas čempionāta sponsori ir Rietumu banka, "Valsts sportam", Izglītības un Zinātnes ministrija, "Live Rīga" un "Baltic Law Offices".

Turnīra oficiālā mājaslapa www.ewcc2017.eu