Kuldīgā aizvadītas vērienīgas sacensības bērniem un jauniešiem

28.12.2016
Foto - Gunārs Gertners

Kuldīgas Novada sporta skolas Ziemassvētku turnīrs bērniem un jauniešiem ātrajā šahā trešdien izvērtās visai vērienīgs, četrās grupās kopumā pulcējot 126 spēlētājus no Rīgas, Liepājas, Kuldīgas, Dundagas, Ventspils un Jelgavas.

Savus audzēkņu uz Kurzemes galvaspilsētu bija atveduši treneri Vija Rožlapa, Ārija Āboliņa, Laura Rogule un Leonīds Borisovs (visi – Rīga), Gaļina Sudmale, Arkādijs Kovaļevskis (Liepāja), Alnis Auziņš (Dundaga), Ilze Burkevica (Ventspils), Gunārs Gertners un Viktors Šteinbergs (Kuldīga).

Atklāšanas runu teica lielmeistare, Latvijas čempione un trenere Laura Rogule, kuras sešus gadus vecā meitiņa Laumiņa Mieriņa arī piedalījās turnīrā iesācējiem.

Kā atzina turnīra organizators Gunārs Gertners, uz šīm tradicionālajām sacensībām agrāk ieradās tikai viesi no Liepājas, taču tagad tās kļūst arvien masveidīgākas. Tam viens no iemesliem ir lielā zāle, kurā vienlaikus var sacensties līdz pat 150 šahistiem.

Katrā no grupām apbalvoja pirmos trīs labākos zēnus un meitenes. Visiem, izņemot iesācējus, laika kontrole bija 15 minūtes plus 5 sekundes ar FIDE reitinga apskaiti.

Iesācējiem visas septiņas partijas uzvarēja tikai sešus gadus vecais Ernests Brikainis, grupā 2008.-2009. labākais bija Filips Freibergs, grupā 2006.-2007. – Kristaps Zass, grupā 2002.-2005. – Līva Vaivade.