"Termo Eko" noslēdzas ar visai negaidītu Sergeja Kļimakova uzvaru

20.11.2016

Dalībnieku skaita ziņā otrs populārākais klasiskā šaha turnīrs Latvijā – "Termo Eko" kausa izcīņa – noslēdzies ar nedaudz negaidītu Sergeja Kļimakova (2263) uzvaru. Ar devīto starta reitingu pirms šīm starptautiskajām sacensībām viņš pie titula pretendentiem netika pieskaitīts.

Septiņās kārtās Kļimakovs ieguva 6 punktus, nezaudējot nevienu partiju. Piektajā kārtā pret starptautisko meistaru Rolandu Bērziņu (2413) viņš ar melnajām figūrām palika bez zirga, tomēr spēja noturēt neizšķirtu. Pirmspēdējā kārtā ar Arturu Bernotu (2331) tika fiksēts miera līgums, bet pēdējā, izšķirošajā, partijā Kļimakovs spēja pieveikt Vsevolodu Djubu (2301).

"Neesmu profesionāls šahists, un pirms pēdējās kārtas jau bija sakrājies nogurums, jo bija jāspēlē pa divām partijām dienā," stāsta šā gada "Termo Eko" kausa ieguvējs. "Pirms pēdējās kārtas vienubrīd domāju, ka ar melnajām figūrām labāk piedāvāt Dzjubam neizšķirtu. Tas man ļautu palikt labāko trijniekā. Tomēr atcerējos, ka saviem audzēkņiem mācu vienmēr cīnīties līdz galam. Saņēmos, labi nospēlēju un uzvarēju!"

Sergejs Kļimakovs, starp citu, ir starptautiskais meistars (IM) korespondencšahā, un, kā viens no Latvijas līderiem, mūsu izlases sastāvā šobrīd piedalās pasaules korespondencšaha olimpiādē. Klasiskā šaha reitingu "Termo Eko" kausa izcīņā viņš papildināja ar 37 punktiem, kas 1.decembrī Kļimakovam ļaus sasniegt 2300. Tas ir pietiekami, lai iegūtu FIDE meistara (FM) titulu. Tomēr viņš vēl nezin, vai to pieņems, jo... ir starptautiskais meistars, kas ir līmeni augstāk. Kaut arī korespondencšahā.

Otro un trešo vietu "Termo Eko kausa izcīņā, arī ar 6 punktiem, attiecīgi ieņēma Jegors Filipets (Baltkrievija, 2296) un Kristaps Kretainis (2237). No Kristapa rokas pēdējā kārtā krita starptautiskais meistars Vladimirs Svešņikovs (2403). Jāatzīmē, ka jau divos turnīros pēc kārtas Svešņikovs pēdējā kārtā piekāpjas pretiniekiem, kas viņam ir "pa zobam". Iepriekšējā nedēļas nogalē Inčukalnā viņš zaudēja Imantam Kārkliņam.

Turnīra galvenais organizators Arturs Mihailovs kopumā ir apmierināts ar aizvadīto turnīru, kura balvu fonds, pateicoties dalībnieku atsaucībai, sasniedza 2000 eiro, ļaujot pirmajam trijniekam izmaksāt attiecīgi 400, 300 un 200 eiro. Viņš domā saglabāk šādu septiņu kārtu formātu arī nākamajā gadā un visus aicina pieteikties jau uz divpadsmoto kausa izcīņu. "Šis ir vadošais tautas turnīrs Latvijā, kurā amatieri var sacensties kopā ar profesionāļiem, bērni gūst pieredzi, bet strādājoši brīvdienās var atrast laiku uzspēlēt," atzīst Mihailovs.

Visi turnīra dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Kopumā turnīrā tika piešķirtas 22 balvas. Viss apbalvoto saraksts pieejams šeit.

"Termo Eko" kausa izcīņas uzvarētāji:
2016. Sergejs Kļimakovs
2015. Arturs Bernotas
2014. Ņikita Meškovs
2013. Arturs Bernotas
2012. Rolands Bērziņš
2011. Rolands Bērziņš
2010. Vladimirs Svešņikovs
2009. Vitālijs Samoļins
2008. Jaroslavs Kiseļica (turnīrs notika, kā Vangažu atklātais šaha čempionāts)
2007. Jaroslavs Kiseļica (Vangažu atklātais šaha čempionāts)
2006. Arsēnijs Grigorjevs (Vangažu atklātais šaha čempionāts)