Rīgā notiks Eiropas čempionāti šahā sievietēm un jauniešiem

10.09.2016

Eiropas Šaha savienības (ECU) Ģenerālajā asamblejā atbalstīta Rīgas kandidatūra rīkot 2017.gada Eiropas čempionātu sievietēm un 2018.gada Eiropas čempionātu jauniešiem vecuma grupās no U-8 līdz U-18.

Šāda mēroga starptautiski turnīri Latvijā notiks pirmo reizi, informē mūsu valsts Šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš.

Lemšana par šo vērienīgo un prestižo sacensību uzticēšanu Rīgai notika Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku, kur šobrīd rit 42.pasaules šaha olimpiāde. Tajā visai sekmīgi cīnās abas Latvijas izlases.

Par tiesībām organizēt šīs gaidāmās sacensības Rīga sacentās ar Popradu (Slovākija). Tā kā Latvijas galvaspilsēta bija favorīts, Popradas pārstāvji piekrita rīkot abus turnīrus attiecīgi gadu vēlāk. Par šādu priekšlikumu novalsoja visi 52 ECU delegāti.

18. Eiropas čempionāts klasiskajā šahā sievietēm paredzēts no 2017.gada 10. līdz 23.aprīlim viesnīcā "Radisson Blu Hotel Latvija". Plānots, ka piedalīsies aptuveni 120 sportistes no 30 dalībvalstīm.

Savukārt 27. Eiropas Jauniešu čempionāts plānots no 2018.gada 19. līdz 30.augustam Ķīpsalas izstāžu hallē. Tajā varētu piedalīties aptuveni 1300 šahistu no 50 valstīm.

Āris Ozoliņš: "Latvijas Šaha federācijā šo turnīru rīkošanas iespējas mūsu valstī tika aktualizētas līdz ar manu ievēlēšanu prezidenta amatā. Šis ir nepilnu divu gadu organizatoriskā darba auglis, kurā bija iesaistītas daudzas personas. Paldies visiem! Svarīgi, ka saņemts arī konceptuāls valsts atbalsts. Kaut arī tiesības iegūtas, vislielakais darbs vēl ir tikai priekšā. Šie čempionāti ir milzīgs gods un izaicinājums, bet reizē arī liela atbildība. Centīsimies noorganizēt tos visaugstakajā līmenī."

Jāatgādina, ka jau iepriekš četru dienu vizītē Rīgu apmeklēja Eiropas Šaha savienības (ECU) inspektors Kurts Greteners, kurš pārbaudīja Latvijas gatavību uzņemt šos turnīrus.

Greteners vizītes laikā tikās ar Āri Ozoliņu, Rīgas Tehniskās Universitātes prorektoru Ingaru Eriņu, un citām iesaistītām amatpersonām. Gartners pārbaudīja abas norises vietas, apgaismes un ventilēšanas iespējas, gaisa apjomu telpās, lielumu, attālumu līdz viesnīcām, viesnīcu stāvokli, numuriņu tajās, abu turnīru finasiālos pamatus u.t.t.

Kandidātvalstīm ECU piedāvā rīkot sieviešu un jauniešu čempionātus vienā "paketē", lai rīkotāji varētu līdzsvarot izdevumus un ienākumus. Sieviešu čempionāti ir mazāk populāri un prasa lielākus izdevumus nekā ieņēmumus, savukārt jauniešu sacensībām ir vieglāk piesaistīt finansējumu, jo uz turnīru ierodas ne tikai simtiem jauno šahistu, bet arī tikpat daudz viņu vecāku, treneru un atbalstītāju.