Par Skujas un Veihmaņa piemiņas uzvarētāju kļūst Ļevčenkovs

10.12.2019

Sestdien Tukumā tika aizvadīts tradicionāls vietējo šaha meistaru Harija Skujas un Ojāra Veihmaņa piemiņas turnīrs, kas vienlaikus bija arī pēdējais šī gada Tukuma novada atklātā čempionāta posms. Turnīrā tika izspēlētas 8 kārtas ar laika kontroli 12 minūtes + 3 sekundes par gājienu.

20 dalībnieku konkurencē 1. vietu izcīnīja turnīra reitingfavorīts, FIDE meistars Vitālijs Ļevčenkovs (2218), kurš uzvaru kopvērtējumā nodrošināja sev jau vienu kārtu pirms turnīra beigām. Paliekot nepārspēts pirmajās septiņās spēlēs, V. Ļevčenkovs pēdējā kārtā tomēr piekāpās pagājušā gada turnīra uzvarētājam NM Jānim Visockim (2013), kuram šī uzvara ļāva ierindoties otrajā vietā un par puspunktu apsteigt kuldīdznieku Artūru Feldmani (1840), kuram 5,5 punkti un 3. vieta.

Par labāko Tukuma novada pārstāvi kļuva Jānis Erlats (1779), kurš izcīnīja 5 punktus un ierindojās 4.vietā kopvērtējumā. Tikpat daudz punktu savāca un labāko rezultātu senioru vērtējumā uzrādīja Juris Skujiņš (1645) no Kandavas. Pie labākā jaunieša balvas tika kuldīdznieks Raivo Šteinbergs (1394), savukārt labākais rezultāts dāmu konkurencē ir Ancei Reihai (1197). Pie balvām tika arī sacensību jaunākie dalībnieki – septiņgadīgie Anastasija Petehova un Kirils Rodionovs.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas chess-results.com.