Tālajā Veifaņā labākie no mūsējiem – Spiridovskis un Krasiļņikova

01.09.2019
Foto no cca.imsa.cn

Papildināts. Veifaņā (Ķīna) svētdien noslēdzies pasaules čempionāts klasiskajā šahā kadetiem (U-8, U-10, U-12), kurā startēja arī trīs zēni un trīs meitenes no Latvijas.

Gan punktu skaita, gan ieņemto vietu ziņā šis Latvijas šahistiem nebija tas veiksmīgākais pasaules čempionāts. Tikai U-12 vecuma grupas spēlētājam Rafaelam Spiridovskim (1406) izdevās iegūt 50 procentus no punktiem – 5,5 no 11. Rezultātā viņam 65.vieta 114 dalībnieku konkurencē. Vērtējot pēc ieņemtās vietas, labākā bija Marija Krasiļņikova (1014), kura ar 5 punktiem ierindojās 54. pozīcijā (no 90) U-10 grupā meitenēm.

Abi mūsu jaunākās grupas (U-8) pārstāvji ierindojās 76.vietās. Toms Jeronovičs 96 dalībnieku konkurencē ieguva 4 punktus, bet Dafnei Maklakovai 2,5 punkti 78 meitenes konkurencē.

U-12 pārstāve Ieva Valeine (1132), kurai šis bija jau piektais pasaules čempionāts, ar 3,5 punktiem palika 79.vietā starp 88 startējušajām, bet Aleksandrs Karasevičs (1390) U-10 grupā finišēja 102. pozīcijā (no 112).

Spiridovskis savu reitingu pacēla par 95 punktiem, Krasiļņikova – par 93, bet Valeine – 32.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Atgādināsim, ka pērn Marija Kuzņecova U-8 grupā ierindojās 7.vietā, kas mūsu šahistiem bija augstākā ieņemtā vieta pasaules čempionātos kopš 2006.gada.

Papildināts. Delegācijas vadītājs un treneris Verners Putka: "Pēc brīvdienas Latvijas jaunajiem šahistiem bija vēl jāspēlē 5 partijas, bet spēks vai izturība bija palikusi tikai R. Spiridovskim, kurš atlikušajās spēlēs izcīnīja 2,5 punktus un vienīgais sasniedza 50% robežu. Pasaules čempionāts jauniešiem ir raksturīgs tieši ar lielo kārtu skaitu - 11, un ar bezkompromisa cīņām līdz pēdējai partijai, līdz pēdējam gājienam. Jāatzīmē, ka spēlētāju vidū bija arī tādi, kas uz Veifaņu aizbrauca tiešā ceļā no ātrā šaha čempionāta Minskā.

Turnīrā visvairāk zelta medaļu (3) izcīnīja Krievijas jaunie šahisti, savukārt mājinieku spēlētāji un spēlētājas bez reitingiem rādīja brīnumus visās grupās. Ķīnai kopā 7 medaļas. Bez Krievijas nevienas citas Eiropas valsts spēlētāji pirmajos trijniekos neielauzās.

Pēc turnīra Latvijas šahisti vēl brīdi uzkavējās Pekinā, lai apskatītu mūrus, tempļus un pandas. Tad devās mājupceļā, kurš dažiem nebija īsāks par diennakti."