Nedēļas nogalē Latvijā tika aizvadīti vairāki starptautiski ātrā šaha turnīri amatieriem, no kuriem dalībnieku skaita ziņā kuplākais bija Igaunijas lielmeistara Paula Keresa piemiņas turnīrs Valkā, kas pulcēja 64 dalībniekus no abām kaimiņvalstīm.
Nedēļas nogalē Latvijas kaimiņvalsts Igaunijas galvaspilsētā aizvadīti tradicionālie blica un rapida turnīri pazīstamā šahista Paula Keresa piemiņai ar kopējo balvu fondu 5000 eiro. Tie Tallinā pulcēja ļoti spēcīgu dalībnieku sastāvu, arī mūsu valsts šahistus, kā arī FIDE prezidentu Arkādiju Dvorkoviču.
Ar daudzu Latvijas šahistu piedalīšanos nedēļas nogalē Tallinā aizvadīts jau 27. Paula Keresa piemiņas turnīrs ar balvu fonu 6000 eiro. Vislabāk veicās Igoram Kovaļenko, kurš piektdien triumfēja blicā, bet svētdien ieņēma trešo vietu rapidā.
Tallinā aizvadīts jau divdesmit sestais Paula Keresa piemiņas turnīrs. Šis memoriāls ar balvu fondu 5600 eiro šoreiz pulcēja 102 dalībniekus no astoņām valstīm, arī Latvijas. Otro gadu pēc kārtas par uzvarētāju kļuva mūsu Igors Kovaļenko (2701), kurš vienpadsmit ātrā šaha kārtās ieguva 8,5 punktus.