«

»

Sep
23

Šaha federācijas vadītāja amatā Šmidre vairos šaha popularitāti

Pēteris Šmidre RTU Open laikā

Uzņēmējs Pēteris Šmidre vienbalsīgi ievēlēts par Latvijas Šaha federācijas (LŠF) prezidentu. Uzņemoties LŠF vadītāja amatu, Šmidre ir apņēmies veicināt profesionālā šaha attīstību un popularitāti Latvijā, par galveno ilgtermiņa mērķi  izvirzot – ierindot šahu Latvijas sporta veidu popularitātes pirmajā trijniekā.

Kā pirmo veicamo LŠF uzdevumu tuvāko nedēļu laikā prezidents noteicis finansējuma jautājumu, lai nodrošinātu Latvijas šahistu dalību starptautiskajos turnīros. Latvijas komandām pēc gandrīz desmit gadu pārtraukuma būs iespēja piedalīties Eiropas komandu čempionātā, kas šī gada novembrī notiks Grieķijā. Vēl šogad plānots viena no LŠF aktivitātēm – Latvijas Klubu kauss, par kuru sīkāka informācija tiks izplatīta jau tuvākajā laikā.

„Pirms piekritu pieņemt piedāvājumu kļūt par Latvijas Šaha federācijas prezidentu, izpētīju šaha kā sporta veida situāciju Latvijā. Jāatzīst, tas bija liels risks, bet vienlaikus arī milzīgs izaicinājums,” uzsver P. Šmidre, turpinot: „zinot to, ka šaha vēsture ir senāka par pusotru gadu tūkstoti, zinot, ka šahs ir prāta spēle, kas spējusi izdzīvot tik ilgi tieši tāpēc, ka cilvēkiem  patīk pārbaudīt savas prāta spējas, zinot to, ka šahs ir gan sports, gan māksla, gan zinātne, un to, ka šahs fascinē cilvēkus ar zinātnisko domāšanu un vienlaikus arī sekmē un veicina zinātnisko domāšanu, mani īsti mudināja uzņemties LŠF amatu.”

Jaunais LŠF prezidents P. Šmidre kā federācijas galvenos uzdevumus saskata izpratnes veidošanu par šahu kā loģiskās un zinātniskās domāšanas veicinošu sporta veidu, jaunās šaha paaudzes veidošanu, profesionālā šaha attīstības strauju veicināšanu kā Latvijas tā starptautiskā mērogā. Bez tam P. Šmidre saskata visas iespējas šaham kļūt un to veidot par Latvijas tūrisma tēla sastāvdaļu: „Vērmanes dārzā sirmi kungi spēlē šahu katru nedēļu. Kāpēc, lai šī „bilde” nekļūtu par tādu pašu Latvijas vizītkarti kā Boules jeb Petanka (Petanque) spēlētāji Francijas parkos.”

Bez jaunievēlētā prezidenta valdes darbā iesaistīsies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Andris Ozols un Latvijas telekomunikāciju asociācijas prezidents Jānis Lelis. Darbu valdē un asociācijas viceprezidenta amatus apvienos Guntars Antoms un valdes loceklis, federācijas Ilmārs Krūms. Valdē darbu turpinās arī LŠF ģenerālsekretāre, lielmeistare Ilze Bērziņa, kā arī starptautiskās kategorijas tiesnesis Alberts Cimiņš, Jānis Isakovs, FIDE meistars Egons Lavendelis, Normunds Miezis, Līga Ungure,

No līdzšinējā valdes sastāva darbu neturpinās LŠF prezidents Āris Ozoliņš un valdes loceklis Timo Sas.

Latvijas komandām pēc gandrīz desmit gadu pārtraukuma būs iespēja piedalīties Eiropas komandu čempionātā, kas šī gada novembrī notiks Grieķijā. Vēl šogad plānots viena no LŠF aktivitātēm – Latvijas Klubu kauss, par kuru sīkāka informācija tiks izplatīta jau tuvākajā laikā.

Šahs attīstās jau aptuveni pusotru tūkstoti gadu. Tā pirmsākumi meklējami senajā Persijā un Indijā ap mūsu ēras 6. gadsimtu, kad to sauca par čaturangu. Daudzas un dažādas spēles gadsimtu gaitā nav izturējušas laika pārbaudi, turpretī šaham piemīt ilggadība. Cilvēkam piemīt tieksme pārbaudīt savas prāta spējas, pacīnīties radošajā jomā ar citiem. Šahs attīsta garīgās spējas, fantāziju, trenē atmiņu, rada un pilnveido gribas īpašības un iemaņas – uzvarēt gribu, apņēmību, aukstasinību, sīkstumu, atjautību, koncentrēšanās spēju, domāšanas disciplinētību.

 

Sīkāka informācija:
Lauris Kļaviņš
LŠF prezidenta preses pārstāvis
Tel. 28337650
l.klavins(at)baltcom.lv

Ilze Bērziņa
LŠF ģenerālsekretāre
Tel. 29735840
ilze.beerzina(at)gmail.com

Share Button

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>